Zmiana zaczyna się od Ciebie. Mahatma Gandhi powiedział kiedyś: „Jeśli moglibyśmy zmienić siebie, tendencje na świecie również by się zmieniły. Kiedy człowiek zmienia swoją naturę, nastawienie świata w stosunku do niego się zmienia… Nie możemy czekać na to, co zrobią inni”.

„Dlaczego, u licha, to powiedział? Spotkałem tak wielu złych ludzi, z którymi relacje są okropne, a także złych partnerów, więc czy świat nie powinien się zmienić przede mną? ”

Wszystko zaczyna się w Twojej głowie

Jeśli tak myślisz, nie spodziewaj się, że te zdarzenia zmienią się w przyszłości, chyba że zmienisz swój sposób myślenia. Einstein powiedział: „Nie możemy rozwiązywać problemów za pomocą tego samego sposobu myślenia, którego używaliśmy, gdy je tworzyliśmy”. Jeśli chcesz, aby ludzie Cię lubili, szanowali, brali pod uwagę Twoje uczucia, musisz zacząć od nauczenia się, jak siebie lubić, jak akceptować siebie, szanować i dbać o swoje emocje i dobry nastrój. Tylko wtedy ludzie będą traktować cię tak, jak ty traktujesz siebie. Wszystko jest w twojej głowie. Twoje myśli mają ogromny wpływ na Twoje zachowanie a to właśnie na nie reagują ludzie.

W jaki sposób wyjść z błędnego koła

Krok nr.1 : Zacznij od obserwacji swoich automatycznych myśli. Co mówisz do siebie w głowie? Czy głos jest przyjemny? Czy możesz nazwać go przyjacielem? A może słyszysz skargi i oskarżenia? Czy twój głos jest twoim wrogiem?

Obserwuj swoje myśli i spróbuj zmienić je na bardziej przyjemne, bardziej zachęcające. Tu zaczyna się zmiana.